İçeriğe geç

Michael Madsen ve Jennifer Beals ikilisi aynı dizide buluşuyor

Ekim ayının ilk haftasından bu yana arada olan Fox‘un 2012-2013 sonbahar televizyon sezonu yeni dizilerindenThe Mob Doctor önümüzdeki hafta ekranlara geri dönüyor. Elde ettiği izlenme oranları nedeniyle iptal tahmin tablolarının tepesinden düşmeyen ve şu anki durumuyla iptal edilmeye yakın diziler arasında gösterilen dizinin bu olumsuz tabloyu düzeltip düzeltemeyeceğinin sinyallerini bu ay içerisinde alacağız.

 
Bu arada dizi, yeni isimleri oyuncu kadrosuna dahil etmeye devam ediyor. Diziye konuk oyuncu olarak katılan isimlerin kimler olduğuna ve canlandıracakları karakterlerin ayrıntılarına bakalım:

 
TV Guide‘ın haberine göre, Quentin Tarantino filmiReservoir Dogs‘taki (1992) Mr. Blonde rolü ile ünlenen ve sonrasında sayısız yapımda yer alan tecrübeli aktörMichael Madsen, iki bölümlüğüne diziye konuk oyuncu olarak katılıyor. 55 yaşındaki Madsen dizide büyük bir gece işi üzerindeyken aniden beliren sırt ağrısı nedeniyle acil bir cerrahi müdaheleye ihtiyaç duyan, bu yüzden Devlin’den yardım isteyen azılı bir suç ustası Russell King karakterini canlandıracak. İşlediği suçların belli bir yetenek ve mesleki uzmanlık istediği Russell’ın ilk olaraksezonun dokuzuncu bölümünde karşımıza çıkacağı belirtiliyor. Dizi bilindiği üzere Grace Devlin (Jordano Spiro) isminde genç bir doktorun kardeşinin kumar borcu nedeniyle Güney Chicago’da faaliyet gösteren tehlikeli bir mafya örgütüne ve mafya babasına (William Forsythe) olan borcunu ödemek adına, çalıştığı hastanenin dışında yer altı dünyası için de gizlice doktorluk yapmak zorunda kalması üzerine odaklanan bir hikayeye sahip.

 
Ağırlıklı olarak sinema filmlerinde yan rollerde izlediğimiz Madsen, Reservoir Dogs‘un ardından Free Willy (1993)Mulholland Falls (1996), Donnie Brasco (1997)Kill Bill: Vol. 1 (2003)Kill Bill: Vol. 2 (2004)Sin City (2005)Scary Movie 4 (2006) gibi birçok önemli filmde rol aldı. Aktör dizi kariyerinde ise 24 (Jim Ricker), CSI: Miami (Cooper ‘Coop’ Daly)Tilt (Donovan ‘The Matador’ Everest)Big Apple (Terry Maddock) ve Blue Bloods (Benjamin Walker) gibi yapımlarda rol aldı.

 
Diziye konuk olacak bir diğer isim ise The L Word‘deki Bette Porter karakteriyle hafızalarda yer edinen Jennifer Beals oldu. En az üç bölüm boyunca hikayede yer alacağı duyurulan aktris dizide birinci sınıf bir telekız Celeste LaPree karakteriyle karşımızda olacak. Hapse girmeden önceConstantine Alexander (William Forsythe) ile flört eden Celeste, şimdi ise Chicago’nun kuzey tarafında etkin olan bir mafya babası ile evlidir. Karakteri ilk olarak Kasım ayının sonlarında göreceğiz. Dizinin yaratıcı isimlerinden Josh Berman‘a göre Celeste karakteri göründüğünden çok daha fazlası olabilir! Berman’ın sözleri şöyle: ”Celeste LaPree karakterini özellikle Beals’ı aklımızda tutarak yarattık. Muhteşem, güçlü ve yetkisi yüksek bir karakter. Erkeklerin egemenliğindeki organize suç dünyasında Celeste kendisi için bir isim yapmayı başarıyor. Celeste’nin Chicago’nun organize suç şebekesinin yüzünü değiştirebilecek gizli bir gündemi olabilir!

 
Son dönemde Fox’un ilk sezonunun ardından iptal ettiği suç draması The Chicago Code‘da Teresa Colvin karakteriyle izlediğimiz 49 yaşındaki Beals ayrıca Castle (Sophia Turner)Lie To Me (Zoe Landau)Law & Order (Sofia Archer) ve Frasier (Dr. Anne Ranberg) gibi dizilerde konuk oyuncu olarak yer almıştı.

 
Jordano Spiro dışında Zach GilfordZeljko IvanekJesse Lee SofferWilliam ForsytheJames CarpinelloKevin Corrigan veJaime Lee Kirchner gibi isimleri oyuncu kadrosunda bulunduran ve geçtiğimiz sezon final yapan House M.D.‘nin boşluğunu doldurmaya çalışan dizi, şimdiye kadar ekranlara gelen dört bölümü (Pilot, Family Secrets, Protect and Serve, Change of Heart)sonrasında izlenme oranlarında 18-49 yetişkin yaş aralığında 1.18 reyting oranı ve 3.95 milyon toplam izleyici ortalamalarınıelde etmiş durumda.

 
Josh Berman ve Rob Wright ikilisinin yaratıcısı oldukları dizi, önümüzdeki hafta 05 Kasım Pazartesi akşamı Laura Breckenridgeve Brian Goodman‘ın konuk olacakları ‘Legacy’ isimli sezonun beşinci bölümüyle Fox ekranlarında kaldığı yerden devam edecek.

 

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın