İçeriğe geç

HBO'dan Soğuk Savaş dönemi casusluk dizisi yolda: 'The Missionary'

Kaliteli dizilerin kanalı HBO'dan yeni dizi projeleri için haberler gelmeye devam ediyor. Bünyesinde yer alanGame of ThronesBoardwalk Empire, VeepThe NewsroomGirlsEnlightenedTremeEastbound & Down ve True Blood gibi dizilerin yanı sıra önümüzdeki sezonlarda True DetectiveFamily TreeHello Ladiesgibi yeni dizileri ekranlara getirmeye hazırlanan kanal, yeni bir dönem dizisi (Soğuk Savaş dönemi) için geliştirme ve oyuncu kadrosunu oluşturma çalışmalarını sürdürüyor.
Şimdi casusluk temalı gündemdeki bu yeni dizi projesinin ayrıntılarına bakalım:
The Hollywood Reporter'ın haberine göre 'The Missionary' isimli dizinin hikayesi, 1960'lı yılların sonlarında Doğu Berlin'de genç bir kadının kaçışına yardım ederken Soğuk Savaş dönemi uluslararası entrikalarına yakalanan ve işleri ters gitmeye başlayan CIA'in işlerine bulaşmış Amerikalı genç ve gezgin bir misyoner Roy'un hikayesi üzerine odaklanıyor.
Dizinin kısa özetinde bahsettiğimiz Amerikalı karakterRoy'u, The Abraham Lincoln: Vampire Hunter (2012)filminde Abraham Lincoln karakterine hayat verenBenjamin Walker canlandıracak. Bu projeyle ilk televizyon dizisi deneyimini yaşayacak olan 30 yaşındaki Benjamin Walker'ın sinema kariyerinde ayrıca Coach (2010)The War Boys (2009)Clint Eastwood'un yönetmenliğini yaptığı Flags of Our Fathers (2006), The Notorious Bettie Page (2005) ve 19 yaşındaki Alfred Kinsey'i oynadığı Kinsey (2004) gibi yapımlar bulunuyor.
Yeri gelmişken iki ufak notu belirtelim: Şu sıralar The CW'nun yeni yapımlarından medikal drama Emily Owens, M.D.'de izlediğimiz aktris Mamie Gummer, Benjamin Walker'ın karısı. Diğer bir notumuz ise şöyle: Breaking Bad'in yıldız isimlerinden Aaron Paul, dizinin pilot bölüm siparişinin verildiği geçtiğimiz aylarda çıkan söylentilere göre Roy karakteri için ilk düşünülen isimdi. Ancak bu gerçekleşmedi ve rolün sahibi Benjamin Walker oldu.
The Missionary'nin pilot bölüm senaryosu, Love and Other Drugs (2010) filminin senaristliğini yapmış olan film/TV yazarı Charles Randolph (The Interpreter, The Life of David Gale, The Wonderful Maladys) tarafından kaleme alınıyor.
Projenin uygulayıcı yapımcılığını ise Charles Randolph ile birlikte EntourageBoardwalk EmpireHow to Make It in America, In Treatment gibi çeşitli televizyon dizilerinde birlikte çalışmış olan Hollywood yıldızlarından aktör-yapımcı Mark Wahlberg ve Stephen Levinson ile yazar Malcolm Gladwell(Runaway Virus, Nova) üstleniyor.
İzlandalı yönetmen  Baltasar Kormakur''un (The Deep, Contraband, 2 Guns) pilot bölüm yönetmenliğini üstleneceği dizi projesinin geliştirme ve oyuncu kadrosunu oluşturma çalışmaları sürüyor. Çekimleri Avrupa'da gerçekleştirilecek pilot bölümün HBO yetkililerince beğenilmesi durumunda The Missionary, kanalın yeni dizisi olarak izleyicilerle buluşacak. Ocak ayında ekranlara gelmeye başlayacak FX'in yeni dizisi The Americans'ın da benzer şekilde Soğuk Savaş dönemi casusluk hikayesine sahip olduğunu hatırlatalım.

zp8497586rq