Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

It is currently 21 Sep 2017 00:51

Board index » Yayınlanmış Diziler » The Simpsons » The Simpsons Dosyalar


   [ 7 posts ] 
Author Message

Darker
Darker
User avatar

Joined: 30 Jan 2006 04:55
Posts: 713
Location: hell's kitchen

Post Posted: 31 Jan 2006 03:25 
Top  
Kısa bir süre önce, Simpson Ailesi çizgi filminin Rus bir avukat tarafından Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne dava hazırlığını yine buradan bildirmiştik size... Şimdiki haberimiz ise Rus Parlamentosunun alt kanadı Duma'nın Simpsons kararı... Bu arada Simpson ailesi Türkiye'de CNBC-E kanalında "Büyüklere Çizgi Film" sloganı ile yayınlanıyor...

Rus parlamenterler ülke çapında artan şiddet olaylarının sorumlusu olarak çizgi film "Simpson Ailesi" ve benzeri programları tuttu.Duma'daki parlamenterler, bu tür programları yayınlayan ulusal televizyon kanallarını ikaz etti. Rus Parlamentosu, Haziran ayında ülkedeki 6 ulusal kanalın yöneticilerinden şiddet ve argo içerikli programları yayınlamamaları konusunda talepte bulunmuştu. Rus parlamenterlere göre, son dönemlerde yayınlanan "Simpson Ailesi" ve benzeri programlar okul çağındaki çocukların ruhsal gelişimini olumsuz etkiliyor ve aile değerlerini küçümsüyor. Parlamento sözcüsü Yelena Afanasyeva da, "Uzmanların yaptığı gözlemlerin sonuçları bizi doğruluyor. 'Simpsons Ailesi' ve benzeri programlarda sık sık şiddet ve saldırganlık teması işleniyor. Ayrıca bu tür çizgi filmler anne baba ile çocuklar arasındaki nefreti de körüklüyor" diye konuştu.

   

Üye
Üye

Joined: 28 Jun 2008 01:35
Posts: 41
Location: Lyon

Post Posted: 11 Jan 2009 12:40 
Top  
Simpsonlar, Müslümanları kızdırdı


Simpsons'ların son bölümü, İngiltere ve ABD’de yaşayan Müslümanların tepkisini çekti

Dünyanın en çok sevilen çizgi dizilerinden Simpsons Ailesi, son bölümünde İngiltere ve ABD’de yaşayan Müslümanların tepkisini çekti. İngiltere’de dün yayınlanan bölümde, ailenin babası Homer Simpson, yan taraflarına taşınan Müslüman aileyi “terörist” olarak nitelendiriyor. Ailenin yaramaz oğlu Bart, Beşir adlı Müslüman çocukla arkadaş oluyor. Daha sonra Homer, Müslüman babayı garajda dinamit kalıplarıyla görüyor. Ve ailenin bilgisayarını hack’liyor. Burada çevredeki binaların ve alışveriş merkezinin krokilerini buluyor.

Bardaki arkadaşlarına konuyu açtığında ise Barmen Moe, ona “Aileyi yemeğe çağır. Sonra da gerçekleri öğrenmek için onu Jack Bauer’la tanıştır” diyor. Aşırı İslamcı saldırganlara işkence yapmakla ünlü FBI ajanı Jack Bauer, ABD’de izleyici rekorları kıran 24’ün baş karakteri.

Ancak sonradan Müslüman babanın eski binaları patlatan ve yenilerini yapan bir müteahhitlik şirketinde çalıştığını öğreniyor ve onlara özür yemeği veriyor. ABD’deki ve İngiltere’deki Müslümanlar çizgi filmi protesto etti. Simpsons’ın yaratıcısı Matt Groening ise, “Biz ön yargıları eleştirmek için bu bölümü çektik” diyerek dizisini savundu. kaynak: http://www.milliyet.com.tr/Yasam/SonDak ... rdi&ver=17


Kendi yorumum: Bu konu daha değişik yayınlarda da gündeme geldi. Bazı konularda bu kadar tepkili olmaya gerek yok. Daha hoş görülü olabiliriz.

   

Darko
Darko
User avatar

Joined: 30 Jan 2006 06:17
Posts: 1186

Post Posted: 11 Jan 2009 13:16 
Top  
setholga";p="45634 wrote:
Bardaki arkadaşlarına konuyu açtığında ise Barmen Moe, ona “Aileyi yemeğe çağır. Sonra da gerçekleri öğrenmek için onu Jack Bauer’la tanıştır” diyor.


:lol: :lol: :lol:

Amerikalılar bütün Müslümanları terörist olarak görüyorlar kendi çaplarında.onların bilgisizliği yapcak bir şey yok.Müslümanlarda en ufak şeyde üstüne alınıyor zaten :lol: bu böyle karşılıklı devam eder =))).şu dizilerde olanları umursadıkları kadar insanlar azcık etrafına baksa ne güzel olurdu halbuki.


setholga";p="45634 wrote:
Simpsons’ın yaratıcısı Matt Groening ise, “Biz ön yargıları eleştirmek için bu bölümü çektik” diyerek dizisini savundu.


izlemedim bölümü ama eminim haklıdır.Simpsons öyle ırkçı tutumu olan bir dizi değil.o açıdan bakarsak en çok dalga geçtikleri de kendileri, Amerikalılar zaten =)))

   

Dark
Dark
User avatar

Joined: 20 Jun 2006 18:26
Posts: 465
Location: Nothingtown

Post Posted: 11 Jan 2009 19:12 
Top  
ben amaçlarının önyargıları eleştirmek olduğuna inanıyorum, ama bütün Müslümanları terörist sanan bir zihniyet 'aa önyargıları eleştiriyorlar hımm ders almalıyım bundan' demez bence, kendi düşüncesini daha da pekiştirir aynı şeyi Homer'ın düşündüğünü görünce. Ama bilgili ve önyargısız insanlar için tabii ki hiçbir sorun olmaz, Jack Bauer esprisine çok güldüm şahsen :D

_________________
Image

   

Moderatör
User avatar

Joined: 30 Jan 2006 04:47
Posts: 3457
Location: Somewhere Under the Sun

Post Posted: 12 Jan 2009 00:53 
Top  
Bu bölüme de sinirlenen bir insan varsa diye başladım yazıya aklıma yazamayacağım türden şeyler geldi, ama ben "Allah onun cezasını vermesin" diyerek geçiştiriyorum.

Jack Bauer süper : )))))))

_________________
Image
It was the best dream in the history of dreams

   

Yönetici
User avatar

Joined: 25 Jan 2006 04:18
Posts: 5731
Location: Neverland

Post Posted: 27 Feb 2009 20:13 
Top  
Vay be, yılların Simpsons'ının açılışı da değişmiş:

http://www.youtube.com/watch?v=qZGz1Ajg7QU

_________________
A storm is coming, Frank says; A storm that will swallow the children and I will deliver them from the kingdom of pain. I will deliver the children back the their doorsteps. And send the monsters back to the underground. I'll send them back to a place where no-one else can see them. Except for me. Because I am Donnie Darko...

Image
I feel something important is happening around me. And it scares me.

   

Yönetici
User avatar

Joined: 25 Jan 2006 04:18
Posts: 5731
Location: Neverland

Post Posted: 19 Nov 2009 06:43 
Top  
Daniel Radcliffe, The Simpsons‘a konuk oluyor!

Gelecek sene yayınlanacak olan “Treehouse of Horror XXI” bölümünde, Harry Potter’ımızı Lisa’nın âşık olacağı Edmund adında bir vampir olarak göreceğiz (yani duyacağız). Fakat ne yazık ki Edmund’un babası Dracula ve Homer, filizlenen bu aşkın üzerine karabasan gibi çökeceklermiş.

The Simpsons’ın yapımcılarından Al Jean, “Daniel, The Simpsons’da yer alacağı için çok heyecanlıydı.” diyor ve ekliyor: “Bizlerse bir sonraki Harry Potter filmiyle ilgili bilgiler almak için soru sorup durduk. Ta ki her şeyin zaten kitaplarda yazdığını fark edinceye kadar…“

_________________
A storm is coming, Frank says; A storm that will swallow the children and I will deliver them from the kingdom of pain. I will deliver the children back the their doorsteps. And send the monsters back to the underground. I'll send them back to a place where no-one else can see them. Except for me. Because I am Donnie Darko...

Image
I feel something important is happening around me. And it scares me.

   
Display posts from previous:  Sort by  
   [ 7 posts ] 

Jump to:  


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

 

Tum zamanlar GMT +2