Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

It is currently 19 Sep 2017 20:08

Board index » Efsaneleşmiş Diziler » The King of Queens » The King of Queens Bölüm Yorumları

[ 11 posts ] 
Author Message

Darker
Darker

Post Posted: 01 Feb 2006 04:41 
Leah Remi nin Cheers dizisinde de küçükte olsa rol aldığını biliyormuydunuz???

Carrie dizide hamile kaldı ,işin ilgi çekici bir diğer boyutu ise carrie (Leah Remini 'nin) gerçek hayatta da hamile kalması idi...

Image

Image

Darko
Darko

Post Posted: 03 Mar 2006 23:28 
valla bana bu dizi garip geliyori.izledigimde cok keyif aliyorum-boll bol guluyorum.ve cok seviyorum diziyi.ama cnbc-e'den izlemek icimden gelmiyor.cuma gunleri yayinlandigindan mi bilmiyorum ama beni cekemiyor kendisine.ama izledigimde de cok hosuma gidiyor.boyle garip...

Darko
Darko

Post Posted: 04 Mar 2006 08:54 
Bu Deacon ile Holly'i ne zaman birleştirecekler merak ediyorum... :?: :roll:

UZAYIN SONSUZLUĞUNDA KAYIP GİDEN BİR KIVILCIM BİLE DEĞİLİM
AMA BİR KIVILCIM BİLE ÖĞRENMEK ARZUSUYLA YANIP TUTUŞABİLİR
EVRENİN NEREDE SON BULDUĞUNU ÖĞRENMEK İSTİYORUM
MÜKEMMEL SIR ANAHTARSIZ KİLİT OLMAZ
İÇİMİ KEMİREN GÖĞSÜMÜ ATEŞ GİBİ YAKAN KUŞKULARI YENMELİYİM
KOZMİK GÜCÜMÜ KULLANARAK KARANLIKLAR ÜSTÜNDEKİ ÖRTÜYÜ KALDIRACAĞIM
KİMSENİN GÖRMEDİĞİ BİLMEDİĞİ YERLERE GİDECEĞİM
ÖLÜM BİLE YOLUMU ENGELLESE
DÖNMEYECEĞİM !

Yönetici

Post Posted: 12 Sep 2006 22:40 
[align=center]Image :arrow: Image :arrow: Image[/align]

Cnbc-e dergi'den yazıyorum;

Onların girdiği eve kahkaha da giriyor.

Japonlar'dan İspanyollar'a,Almanlar'dan Hintliler'e kadar herkes onların müptelası oldu.''The King of Queens'' her ülkeden izleyiciye kahkaha vaad ediyor.

Eleştirmenlere bakılırsa Amerikan halkı bugüne kadar hiç bu kadar gülmemişti.Aslında sadece Amerikan halkı mı,Japonlardan tutun da İspanyollara dek herkes.The King of Queens'in müptelası oldu.New York'un dar gelirli emekçi mahallesi Queens'de geçen dizi,tipik bir Amerikan ailesini anlatıyor gibi görünse de tüm dünyada insanlar kendilerinden bir parça buluyorlar onda.Mesela,dizinin en büyük fanatikleri Almanlar.İnternet üzerinde belki de İngilizce olanlardan daha fazla Almanca hayran sitesi mevcut.

İrlanda,Britanya,Latin Amerika,İskandinavya,Hollanda,Hindistan, Avustralya ve Japonya televizyonlarında reytingleri her daim yukarıda bir seyir izliyor The King of Queens.Genelde Cnbc-e'de olduğu gibi alt yazı tercih ediliyor.Avusturyalılar,Almanlar ve İspanyollar'sa kendi ana dillerinde dublaj yapmayı tercih etmiş.

Dizinin birçok rekoru var.Bunlarında başında da Amerikan televizyonlarnda şu an halen yayınlanan diziler arasında en uzun soluklu dizi olması geliyor.Dizinin ilk bölümü ABD'de 21 Eylül 1998'de yayınlanmış.Ancak söylentliler de yok değil.Carrie'yi canlandıran Leah Remini'nin resmi internet sitesinde yaptığı açıklamalara bakılırsa dokuzuncu sezonun sonuna yani 2007'ye kadar devam edecekler.Ama tabii bu dizinin yapımcısı CBS televizyonunun kararına bağlı.Şimdilik dizi hayatına tam gaz devam edecekmiş gibi görünüyor.Yani Doug ve Carrie daha uzun müddet bizlerle olacaklar.Bu arada Doug'un yani Kevin James'in Adam Sandler ile birlikte oynadığı sinema filmi I Now Pronounce You Chuck and Larry'nin çekimlerine de başlandı.Hatırlayacağınız gibi film çıkarları için gay bir çift gibi davranan iki itfaiyecinin maceralarını anlatıyor.

A storm is coming, Frank says; A storm that will swallow the children and I will deliver them from the kingdom of pain. I will deliver the children back the their doorsteps. And send the monsters back to the underground. I'll send them back to a place where no-one else can see them. Except for me. Because I am Donnie Darko...

Image
I feel something important is happening around me. And it scares me.

Moderatör

Post Posted: 13 Sep 2006 00:32 
sounds";p="9691 wrote:
valla bana bu dizi garip geliyori.izledigimde cok keyif aliyorum-boll bol guluyorum.ve cok seviyorum diziyi.ama cnbc-e'den izlemek icimden gelmiyor.cuma gunleri yayinlandigindan mi bilmiyorum ama beni cekemiyor kendisine.ama izledigimde de cok hosuma gidiyor.boyle garip...

Aynen,yani sanki zorla izletiyorlar bana başına geçemiyorum bu dizinin..İzleyince çok eğleniyorum,ama arada annem "yemekk" diyor mesela,normalde bırakmam ama bu dizide direk kapatıp yemeğe geçiyorum veya başka birşey görüyorum reklam arasında dalıyorum gidiyorum :lol: Bende mi sorun,dizi mi insanı bağlayamıyor kendisine diye çok düşündüm kararım bende sorun olduğudur..Her seferinde o kadar aç olamam canım :lol: Birde tam izlersem eğer,haftaya asla kaçırmayacağım diye söz veriyorum kendi kendime :? :? :?

98'den beri yayınlandığını da bilmiyordum,inşallah daha uzun devam eder;izlerim düzenli olarak :D

Yönetici

Post Posted: 02 Jan 2007 07:07 
[align=center]Arkadaşa Can Feda

Image[/align]

[font=Comic Sans MS]Doug ve Carrie zaman zaman Deacon ile karısından daha fiyakalı arkadaşlar arasa da bu sefer onlara muhtaç oluyorlar.[/font]

Queens'in kralı Doug ile güzel karısı Carrie,Rego Park'taki evlerinde Carrie'nin babası Arthur'la yaşıyorlar ama,hayatlarında arkadaşları da önemli bir rol oynuyor.Özellikle Doug'ın hayatında...Karısının yeni iş yerindeki arkadaşlarıyla samimi olmasına dayanamasa bile,onun ev dışındaki dünyasını da işyeri IPS'deki arkadaşları oluşturuyor.İçlerindeki en yakın dostu da Deacon Palmer.Carrie,Doug'un arkadaşlarından hiç hoşlanmıyor ama Deacon ile arası pek kötü sayılmaz.Niye olsun ki?Sonuçta Deacon mazbut bir aile babası.Tabii,Doug'la ''erkekçe'' şeyler yapmayı seviyorlar.Bira içip,abur cubur yiyerek televizyonda spor programları izliyorlar.Öğlen tatilinde,hafta sonunda beraber olmaktan hoşnutlar.İki aile birlikte vakit geçirmeyi de seviyor.Deacon hep karısıyla olan sorunlarından söz etse de,her zaman eğlenmeye vakit bulabiliyor.Karısı Kelly ise Carrie'nin en iyi arkadaşı.Uyumlu,iyi huylu bir kadın,iki çocuk anası.Öte yandan,onunla Deacon arasındaki sorunlar,gerçekten de Doug ve Carri'nin sıradan tartışmalarından daha önemli.

[align=center]Image[/align]

Ancak biz sevimli çiftimizin yakın arkadaşlarıyla yetinmediği zamanları da hatırlıyoruz.Tatilde zengin bir çiftle karşılaşmış,maddi durumlarını olduğundan iyi göstermeye çalışmışlardı.Sonra fotoğraflarına yansıyan varlıklı hayatlarını kıskandıkları,fotoğrafçıdan boyuna onlara ait resimleri alarak özendikleri çift de var.Ancak sonunda gelip yine Deacon ile Kelly'ye muhtaç oluyorlar.Bu sefer bir kavga sonucu Palmer/Heffernan ilişkisi zedelenince,yeni bir çiftle arkadaş olup Palmer'lara nispet yapacaklar.Ama nafile,piyasada arkadaş yok.Onlar da pek sevmedikleri bir çiftle yemeğe çıkıyor,sonra da gözlerini onlarla aynı kitap kulübünde olan bir başka çifte dikiyorlar.Doug,''Sadece benimle ve karımla takılacak bir çift arıyoruz,başka bir şey değil.'' diyor ama,bizce Deacon ve Kelly'yi çok ararlar.

Kaynak; CNBC-e Dergi / Üşenmeden Yazan; Ben

A storm is coming, Frank says; A storm that will swallow the children and I will deliver them from the kingdom of pain. I will deliver the children back the their doorsteps. And send the monsters back to the underground. I'll send them back to a place where no-one else can see them. Except for me. Because I am Donnie Darko...

Image

Darko
Darko

Post Posted: 15 Feb 2007 10:36 
the king of queens bitiyor

cnbc-e'de 7. sezonunu izlemeye başladığımız (13 aralık'dan itibaren) the king of queens, şu sıralar amerika'da yayınlanmakta olan 9. sezonunun ardından (mayıs 2007) bitirilecek. the king of queens şu anda yayınlanmakta olan tüm sit-com'lar arasından en uzun süre yayında olan.

bu sene dizi için en başarılı yıldı aslında. izlenme oranları yerine oturmuştu. bir de kevin james (doug heffernan) bu seneki emmy ödülüne en iyi komedi aktörü kategorisinden aday olmuştu. monk'un yıldızı Tony Shalhoub'a kaptırmasına rağmen, bu adaylık dizinin ilk adaylığı olması açısından pek önemliydi.

kaynak:22dakika.org

Image

Oh be sonunda, gıcık kapıyordum bu diziye :)

Yönetici

Post Posted: 16 Feb 2007 21:14 
Yaaa şaka olsun buuuuuuuuuuuuuu :cry: Bir ara daha böyle dedikodular çıkmıştı ama bitmeyecek demişlerdi :( :( Öfff ya en sevdiğim sit-com'lar 1-2 gitmeye başladı,neler oluyor böyle :cry:

Image

Darko
Darko

Post Posted: 16 Feb 2007 22:15 
Sorma Nazlı'cım sorma.Malcolm'a üzülelim derken bir de bu çıktı başımıza.Bu ayrılıklar bana çok koydu.O nedenle bu yazımı özellikle bu 2 diziye ayıracağım.Tek tek tüm bölümleri izleyeceğim.King Of Queens'i de çok özleyeceğim valla.Tek temennim Nazo'cum,How I Met Your Mother'ın 2030 yılına kadar sürmesidir : ))))

Darker
Darker

Post Posted: 17 Feb 2007 00:43 
anammmmmmmm anammmmmmm :!: :arrow2: :cry: toplanın en az 16-17 bin kişi istiyorum telefon açıcaz,bitmez,bitemez,bitmemeli :cry: kim nederse desin seveni var sevmeyeni var,ama benim gözümde ortalamanın çok çok üstündedir ve hiç bir bölümünden keyifsiz kalkmadığım bir dizidir,en tatsız halimle başına oturayım,arthurun bodrumundan mutfağa geçişini izliyim bende tebessüm oluşması yeterlidir,bu dizinin nasıl bir etkisi var bende açıklayamıyorum ama inanılmaz seviyorum bu aileyi öyle aman aman güldürmelerinede gerek yok beni acayip mutlu ediyorlar,çok sıcak,çok keyifli nasıl desem sugar :lol: herşeyden öte kadro çok iyi ve güldürmek için asla kasmıyorlar,hiç kafa ağrıtmıyo 25 dk'lık sürede max performans ve bölümlerin bir çoğundan sonra tadı damağında kalıyo ki bu çok iyi bir olay,hiç bir zaman tam olarak doyuma ulaşamıyorsun,zaten bir şey böyle az olunca daha bir kıymetlenir ya o dava,neyse bizim en azından 2 sezonumuz daha cepte,vedasıda %100 değil sanırım,kesin bir bitiş olursa duygu yüklü bol :hueee li bir yazı yazarım ama şu forumdan 3 dizi seç deseler diğerleri yayından kaldırılcak,kingof(nam-ı diğer benim için arthur):P bu 3'lünün içinde olur okadar diyim siz anlayın sevgimi,arthur dedem lan benim dedem bırakın dedemiiiii :lol:

kült şarkı : şiki şiki baba,hayni hayni yaba,helik melik duni,gel fakiri yaba,gözlerinin uğruna,ben canımı adadım,senden başka kimseye, inan aşık olmadım,gel de söyle aşkını,sorma sakın yaşımı,ne olursun sevgilim,darda koyma başımı

Üye
Üye

Post Posted: 29 Jul 2010 11:43 
Yayınlandığı dönemde hakettiği ilgiyi görememişti. Şimdilerde şişirilen abuk subuk sitkomları gördükçe değeri çok daha iyi anlaşılıyor. Benim dünyamda Carrie ve Doug o şirin evlerinde hala yaşıyor.

[ 11 posts ] 

Jump to: