Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

It is currently 27 Sep 2017 00:50

Board index » e2 » Bored to Death » Bölüm Yorumları

[ 8 posts ] 
Author Message

Yönetici

Post Posted: 21 Sep 2009 00:53 
[align=center]Image[/align]

http://www.imdb.com/title/tt1255913/
http://www.hbo.com/boredtodeath/

Konumuz kısaca şöyle:

Brooklyn'li genç yazar Jonathan Ames kendini boşlukta hissediyordur. İçki sorunu yüzünden sevgilisinden ayrılan yazar, ikinci romanını bir türlü yazamaz ve editörüyle birlikte kendini içki âlemlerine verir. Gerçeklerle yüzleşmek yerine fantezilere sığınan Jonathan, her zaman bir kahraman olmak istemesinden ötürü ikinci iş olarak kendine özel dedektifliği seçer. Ve olaylar gelişir...

Ted Danson'cığımı zaten ayrı sevmemle birlikte Jason Schwartzman da benim için başarılı bir aktördür ve yer aldığı yapımlar her zaman ilgimi çekmiştir. Fekat HBO yapımı olmasından bile öte beni ilk cezbeden şey posteri oldu. Noir bir dizi ve bu güzelim poster aklıma elbette ilk olarak Pushing Daisies'imizi getirdi. :Ç:

Şimdilik sadece 6 bölüm yayınlanacağı görünüyor ama IMDB 8 bölüm demiş, yani yine kısacık bir diziyle karşı karşıyayız. Beğeneceğime neredeyse garanti gözüyle bakmama rağmen bekleyip görelim diyorum.

İlk 2 bölüm internete sızmıştı önceden ama görüntü iyi olmadığı için seyretmedim. İlk bölüm dün yayınlanmış ve düşmüştür sanırım warezlere, yumulun.

A storm is coming, Frank says; A storm that will swallow the children and I will deliver them from the kingdom of pain. I will deliver the children back the their doorsteps. And send the monsters back to the underground. I'll send them back to a place where no-one else can see them. Except for me. Because I am Donnie Darko...

Image
I feel something important is happening around me. And it scares me.

Junior Admin

Post Posted: 21 Sep 2009 01:05 
Bu diziyi acendama ekleyeli baya uzun bir zaman olmuştu, bu aralar tembelliğim üstümde olduğumdan başlık da açmadım eihihi Fazlasıyla merak ettiğim ve nedense çok güzel olacağını düşündüğüm, en azından promolarıyla beğenimi kazanan bir yapım. Bu aralar başlayacağını tamamıyle unutmuşum yalnız. Hatırlattığın iyi oldu Nazlı.

Moderatör

Post Posted: 21 Sep 2009 01:29 
Eheheheh herkes çakal gibi başlığı açmayı bekliyormuş demek bende İzmir'e dönünce açarım diyordum : ))))))

Pilot bölümü izledim, yer yer histerik kahkahalarla güldüm ama o benim histerikliğimdendi muhtemelen. Jason Schwartzman Ted Danson HBO falan da orada benim son dönem favorim psikopat Zach Galifianakis var ki listede... Jason'ın çok da beğenmediğim Cracked Up dizisinden sonra düşünürken acaba güzel olur mu olmaz mı diye, onun adını görünce kendimi diziyi indirirken buldum bile : )))))

Neyse ben beğendim, ikinci bölümü de indirdim, bilgisayarıma kavuşur kavuşmaz izlerim onu da.

Yalnız dizideki Full Screen HBO yazısı insanı çıldırtabiliyor dizinin sonlarına doğru, allahtan 20 dk.'lık dizilerden.

Darkest
Darkest

Post Posted: 26 Sep 2009 00:07 
N'oluyor yahu daha geçen gün varlığından burada haberdar olduğum dizi Jason Schwartzman(kesin yanlış yazdım) dolayısıyla dikkatimi çekmişti ki ne oluyoruz nerden haber alıyorsunuz e2de başlayacağını.Bi yaşıma daha girdim.

Yönetici

Post Posted: 26 Sep 2009 00:24 
hottiemiz ''uçankuş''umuzun her şeyden anında haberi oluyor, ondan. :=))

A storm is coming, Frank says; A storm that will swallow the children and I will deliver them from the kingdom of pain. I will deliver the children back the their doorsteps. And send the monsters back to the underground. I'll send them back to a place where no-one else can see them. Except for me. Because I am Donnie Darko...

Image
I feel something important is happening around me. And it scares me.

Moderatör

Post Posted: 26 Sep 2009 10:40 
Leeloo always says: hottie knows everything =)))))))))))))))))))

YAKINDA e2'DE

TV'nin en baba seri katilini ekrana taşıyan Dexter ve TV'nin en "kral" karakteri VIII. Henry'nin çalkantılı yaşamını konu edinen The Tudors, yeni bölümleriyle yakında e2'de. Nip/Tuck'ın estetik cerrahları ve The Starter Wife'ın hayata meydan okuyan Molly Kagan'ı da çok yakında ekrandaki yerlerini alacak. Bored to Death, How to Make It In America ve Little Britain USA gibi diziler de farklı mizah anlayışlarıyla yepyeni bir komedi tarzı sunacak

Image

Darkest
Darkest

Post Posted: 26 Sep 2009 15:59 
8) 8) 8) hottie rulz 8) 8) 8)

Nazlı abla doğru diyormuş 6 bölümlük dizilerle kafayı sıyırmış bunlar :o Ama komedi olduğu için hepsini izlemeyi düşünüyorum :o

Junior Admin

Post Posted: 18 Nov 2009 14:33 
Ben nihayet izleme fırsatı buldum, bir günde 8 bölümü birden hem de ((:

Dizinin gerçekten tarif edilemeyen bir havası var. Öyle çılgın gibi fanı olmadım henüz ve ne çok güldüm ne de çok kaliteli diye adlandırabileceğim sahnelere tanık oldum, amma velakin izledikçe izleyesim geliyor. Karakterlerden midir, konudan mıdır bilemiyorum ama bu diziyi sevdim oldukça.

Bahsetmeden geçemeyeceğim çok önemli bir detay ise her bölümde birbirinden güzel şarkıların bulunması. Spotify sağolsun hemen hemen hepsini buldum, sabah akşam da dinliyorum (: Benim gibi tembellere kolaylık olsun diye bir soundtrack albümü çıkarsalar pek de hoş olur valla.

[ 8 posts ] 

Jump to: