Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

It is currently 25 Sep 2017 18:14

Board index » Sinema » Türk Filmleri

[ 3 posts ] 
Author Message

Moderatör

Post Posted: 03 Oct 2009 23:05 
IMDB

[align=center]Image[/align]

Orjinal Adı Uçurtmayı Vurmasınlar
Yönetmen Tunç Başaran
Senaryo Feride Çiçekoğlu
Oyuncular Ozan Bilen
Nur Sürer
Füsun Demirel
Rozet Hubeş
Güzin Özipek
Güzin Özyağcılar
Meral Çetinkaya
Yapımcı Tunç Başaran
Jale Onanç
Dağıtım şirketi Magnum Film
Müzik Özkan Turgay
Tarih 1989
Süre 100 dk.

Beş yaşındaki bir çocuğun gözüyle kadınlar hapishanesinin ve sevginin öyküsüdür anlatılan. Küçük Barış'ın (Ozan Bilen) bu dört duvar arasında ne suçu vardır ki? Oysa esrardan tutuklanan annesi değil midir? Barış henüz algılayamadığı bir garip dünyanın içinde, her yanı soğuk ve sağır duvarlarla çevrili bir hapishane avlusunda gökyüzünü ve özgürlük uçurtmalarını gözlemektedir. İnci Ablası (Nur Sürer), Özgürlüğüne kavuştuktan sonra bir gün uçurtma olup geri döneceğine söz vermemiş midir?

Ödülleri
10. Akdeniz Ülkeleri Film Festivali, En İyi 2. Film
26. Antalya Film Şenliği, En İyi Görüntü Yönetmeni, Erdal Kahraman
26. Antalya Film Şenliği, En İyi Senaryo, Feride Çiçekoğlu
26. Antalya Film Şenliği, En İyi Kadın Oyuncu, Nur Sürer
26. Antalya Film Şenliği, En İyi Film Tunç Başaran
İstanbul Film Festivali, En İyi Türk Filmi Tunç Başaran
[align=left]
Image[/align]

[align=center]Image[/align]

[align=right]Image[/align]

80'li yılların etkisinin sürdüğü bir film.Bu filmin ilginçtir son kısmı net olarak kalmış aklımda.Hapishane'de büyüyen bir çocuğun hayallerinin nasıl biçimlendiğini anlatan bir film.Dışarıya özlemli bir çocuk.Hayallerini düşünce suçlusu İnci ablasının anlattıklarıyla yönlendiren bir çocuğun hikayesi uçurtmayı vurmasınlar.

Rudolph Valentino.James Dean.Princess Di.All these people......they're all dead.But... immortal, nevertheless.They won't get old, or fat.They won't get sick or feeble.They are beyond fear.because they are forever young.They are gods.And you can join them.in memory of Heath Ledger...

Yönetici

Post Posted: 06 Oct 2009 19:36 
Hey gidi hey... ''Ben işemedim, Miki işedi'' deyip donundaki Mickey Mouse'u gösteren sevimli ötesi Barış'a gülüp sonrasında bol bol ağlamıştık. Biz de küçüktük.

A storm is coming, Frank says; A storm that will swallow the children and I will deliver them from the kingdom of pain. I will deliver the children back the their doorsteps. And send the monsters back to the underground. I'll send them back to a place where no-one else can see them. Except for me. Because I am Donnie Darko...

Image
I feel something important is happening around me. And it scares me.

Darker
Darker

Post Posted: 23 Nov 2009 00:00 
o uyduruk tondaki müziği gözleri buğular, azıcık salarsan da ağlatıverir, hatırası da vardır bende, izleyemem ondan artık. vurmasınlar uçurtmayı.

kült şarkı : şiki şiki baba,hayni hayni yaba,helik melik duni,gel fakiri yaba,gözlerinin uğruna,ben canımı adadım,senden başka kimseye, inan aşık olmadım,gel de söyle aşkını,sorma sakın yaşımı,ne olursun sevgilim,darda koyma başımı

[ 3 posts ] 

Jump to: