Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

It is currently 25 Sep 2017 18:25

Board index » e2 » Diğer » The Ellen DeGeneres Show

[ 23 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message

Darko
Darko

Post Posted: 28 Feb 2007 00:02 
Evet. Ben de kendimi baya bir garip hissediyorum. Böyle ulu orta Ellen Degeneres'e güzel dedim. Olan oldu artık. :lol: Ama ben beğeniyorum gerçekten onu. Bir de 50 yaşında sayılır yani. Maşallah :D

Darko
Darko

Post Posted: 28 Feb 2007 19:06 
Sudem bende şüphe uyandırmaya başladın...Korkuyorum... :shock: Hoşlanmadıkları bir cinsiyetin kılığına neden girmek isterler ki???? :?

UZAYIN SONSUZLUĞUNDA KAYIP GİDEN BİR KIVILCIM BİLE DEĞİLİM
AMA BİR KIVILCIM BİLE ÖĞRENMEK ARZUSUYLA YANIP TUTUŞABİLİR
EVRENİN NEREDE SON BULDUĞUNU ÖĞRENMEK İSTİYORUM
MÜKEMMEL SIR ANAHTARSIZ KİLİT OLMAZ
İÇİMİ KEMİREN GÖĞSÜMÜ ATEŞ GİBİ YAKAN KUŞKULARI YENMELİYİM
KOZMİK GÜCÜMÜ KULLANARAK KARANLIKLAR ÜSTÜNDEKİ ÖRTÜYÜ KALDIRACAĞIM
KİMSENİN GÖRMEDİĞİ BİLMEDİĞİ YERLERE GİDECEĞİM
ÖLÜM BİLE YOLUMU ENGELLESE
DÖNMEYECEĞİM !

Moderatör

Post Posted: 28 Feb 2007 20:44 
Biz de hemcinslerimizden hoşlanmıyoruz ama onlar gibi giyiniyoruz. Neresi sorun onu anlamadım ben mitra : ))

Darkest
Darkest

Post Posted: 28 Feb 2007 21:32 
önceleri bana gayet sempatik görünen bu kişi lezbiyen olduğunu öğrenmemle birlikte acayip itici gelmeye başlamıştır :shock: homofobikmiyim neyim :?
dün gazete de portia de rossi ile ikisinin bi resmi vardı yanlarında da Ellen'ın valide... :o gelin-kaynana gibisinden bişey yazıyodu ki tiksintim ikiye katlandı :sick: sınıftakilerin hangisi gelin hangisi damat.yok yok bunlar gelin-gelin espirileride üstüne tuz biber :sick: ama Portia'yı halen beğeniyorum :? tuhaf...

Darko
Darko

Post Posted: 02 Mar 2007 05:04 
İyi ama ben bir erkeğim sonuçta erkek gibi giyinmemde bir tuhaflık yok...Ama o bir kadın bunu kabullenemiyor ama kendisini olduğu gibi kabullenmesi gerek..Lezbiyenliğine bir laf demiyorum ama erkek gibi giyinmesi onu iyice tuhaflaştırıyor...Sonuçta partner'i Portia'da lezbiyen olmasına rağmen erkek gibi dolaşmıyor ortalıkta... :P

DÖNMEYECEĞİM !

Moderatör

Post Posted: 02 Mar 2007 12:33 
Demek ki ilişkilerindeki roller belli olmuş oluyor. Bence sorun özellikle erkeklerin lezbiyenleri izledikleri 18+ filmlerdeki gibi hayal etmeleri. Ama kendini erkek gibi hisseden Ellen gibi lezbiyenler benim midemi bulandırıyor. Iyk.

Darko
Darko

Post Posted: 08 Mar 2007 03:58 
Ya bende p**no gibi süper seksi lezbiyen olsun demiyorum ama önce bir kadın olduğunu kabullensin ve bundan gurur duysun sonra istediğinden hoşlansın yani....Madem erkek gibi hissediyor o zaman gidip ameliyat olsun...Bu zamanda herşeyi yapıyor artık tıp... :P

DÖNMEYECEĞİM !

Üye
Üye

Post Posted: 02 Jun 2011 18:23 
Tarih:26/08/2001

Ellen olmak

Image

"Bazen hayatımızda ki en güzel ve en mutlu olduğumuz şeyler, aslında en utanç duyduğumuz şeylerdir..." Ellen Degeneres

Ellen DeGeneres televizyonda ve gerçek hayatta lezbiyen olduğunu açıkladıktan sonra epey çekti. Şimdi yeniden başlıyor.

Ellen'in annesi, kızına destek olmak için eşcinsel hakları savunucusu oldu.

Ellen DeGeneres'in gelecek ay CBS'te yayınlanmaya başlayacak olan yeni sitcom'u
"The Ellen Show"un nasıl bir tepki alacağı daha şimdiden televizyoncular arasında büyük merak konusu. Kimi televizyon "kahinleri"
dizinin ortalığı karıştırıp çok başarılı olacağını düşünüyor, kimileri ise başlamasıyla bitmesinin bir olacağına inanıyor. DeGeneres 1997 Nisan'ında ilk dizisi "Ellen"de canlandırdığı karakterle
aynı anda lezbiyen olduğunu açıkladığından beri zaten yaptığı her şey ve özel hayatı basını heyecanlandırdı. O televizyonda, yani zamanın en popüler eğlence medyumunda, politik bir duruş sergiledi. Bu durum dizi izleyicilerini rahatsız etmeye başladığında da duruşundan vazgeçmeyerek şimşekleri kendi üzerine çekmiş oldu. "Come Out" ederek toplumun mercekleri altına yatırıldığında da her kesim kendi seçimlerine göre onu bir yere koydu. O artık lezbiyenlerin ikonu, eşcinsel erkeklerin kahramanı, muhafazakârların kötü kadını ve diğer ünlüler için ibret alınması gereken bir dersti. Anne Heche'le yaşadıkları ilişki de üç buçuk yıl içinde bir Hollywood aşk fantezisinden bir Hollywood kabusuna dönüşerek onu kovalamaya devam etti. Yani DeGeneres cinsel tercihlerini açıklayarak hem kazandı, hem kaybetti. Şimdi, yine bir lezbiyeni canlandıracağı yeni dizisinin başarısı toplumun o "come out" ettiği günden bu yana nereye geldiğini kanıtlayacak.
"Ellen'le gurur duyuyorum" diyor DeGeneres, "ama o dizide yanlış bir şey yaptım. İzleyicilere eşcinsellerin tercihlerini çevrelerine açıklarken neler yaşadıklarını anlatmak istedim ve komik olmadı. Çünkü bu hiç komik bir süreç değildir. Dizi o yüzden bitti. Bu yeni diziyle onun arasındaki tek benzerlik benim oynuyor olmam. Bir de iki karakterin de adı Ellen ve tabii yine gay bir karakter canlandırıyorum. Fakat şimdi dünyadaki herkes lezbiyen olduğumu biliyor. Yani lezbiyenliğim, sarışın olmam ve kadın olmam kadar benim bir parçam. Kimse şok geçirmeyecek."
Dizinin en ilginç yanı, baş karakterin lezbiyenliğinin son derece doğal olarak ele alınması. DeGeneres dizide uzun bir ilişkiyi bitirip kendine gelmek üzere hafif çatlak ailesinin yanına dönen bir internet şirketi yöneticisi Ellen Richmond'u canlandırıyor. Ellen'in kadın sevgilisinden ayrıldığını öğrenen annesi "ama ben onu çok seviyordum" diyor, "çok güzel dişleri vardı", Ellen de cevap veriyor: "Maalesef dişlerini de yanında götürdü." İşte dizinin ilk beş dakikası.. Dizinin eşcinsel teması diğer malzemesinden farklı bir şey gibi işlenmiyor.
"Ben benzin istasyonuna gittiğimde 'lütfen depoyu doldurun, bu arada, ben lezbiyenim' demek ihtiyacı hissetmiyorum" diyor DeGeneres. "Dizide canlandırdığım karakter de öyle. Ayrıca eşcinselliğim artık ekrandaki imajımın o kadar büyük bir parçası ki bunu kimsenin kafasına kakmak gerekmiyor. Yani, doğru erkeği bulmaya çalışan bir kadını canlandırsaydım sizce herkes çok gülmez miydi?"
Hollywood küçük ve kötü bir kasaba ve bu kasabada her şey para demek. CBS DeGeneres'e bir lezbiyeni canlandırması için açık bir kartla birlikte berbat bir ekran saati verdi -cumaları 20.00- doğrusu bugüne kadar bu saatte yayınlanan programların kişileri cinsel tercihleri ne olursa olsun, iz bırakmadan ortadan yokoldular.
Birçok insan DeGeneres'in radikal bir aktivist olduğunu zannediyor ama bu doğru değil. 43 yaşındaki DeGeneres 20 yıldır çevresine açık bir lezbiyen olarak yaşıyor, "Ellen" dizisi sırasında da dört yıllık bir sevgilisi vardı ve bunu asla saklamadı ama bundan fazlasının bir tehdit olacağını düşünüyordu. "Oyuncu olduğum için cinsel tercihlerimi topluma yansıtmaktan korkuyordum. Belki de kendimden emin değildim ve herkesin beni sevmesini istiyordum. Ama o lezbiyen olduğumu açıkladığım (yani karakter Ellen'nin açıkladığı) bölümün yayınlandığı akşam birçok şeyin farkına vardım. Caddeler bomboştu, insanlar bu bölümü izlemek için evlerinde partiler düzenliyorlardı. Aniden birçok insan için bunun ne kadar önemli olduğunu anladım. Birdenbire televizyonda gay bir karakteri oynayan ve kendisi de gay olan bir oyuncu kalkıp bunu söyleme cesaretini gösteriyordu. Ve hâlâ bunu yapan bir tek ben varım. O zaman da kendime kariyerini örnek alabileceğim açık eşcinsel bir oyuncu yoktu. Bu yüzden birçok hata yaptım."
Ellen DeGeneres'in hayatındaki en büyük desteği annesi Betty DeGeneres. Ellen'in "dolaptan çıkma"sını izleyen yıllarda annesi bir eşcinsel hakları savunucusu olmuş ve kızını anlatan bir kitap yazmış. "Annemsiz dünyada olup bitenden haberim olmazdı. Bir balonun içinde yaşıyordum ben ve cinsel tercihleri yüzünden intihar eden, dövülen ve öldürülen insanlardan habersizdim. Bütün bunlardan dizinin o bölümünden sonra haberim oldu, çünkü bir sürü mektup aldım. Sonrada Matthew Shepard olayı yaşandı. (1998'de gay olduğu için öldürülen üniversite öğrencisi) Bu beni çok sarstı. Çünkü ben televizyondan insanlara 'ben lezbiyenim' diye bağırarak bütün dünyayı değiştirdiğimi sanmıştım. Sanki bunu yaptığım için dünyadaki cinsel ayrımcılık sona ermişti. Çok safmışım."
DeGeneres'in yeni kız arkadaşı basına malzeme olmak istemeyen bir fotoğrafçı. DeGeneres yeni dizide yeni bir hayata başlayan birini canlandırıyor, aslında özel hayatında da "yeniden başlıyor." "Büyük bir işi, büyük bir aşkı ve başka birçok şeyi kaybettim ve şimdi yine harekete geçtim. Bu dizi kendi hayatıma da bir ayna tutuyor." Z.A.

http://www.radikal.com.tr

[ 23 posts ]  Go to page Previous  1, 2

Jump to: