Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

It is currently 25 Sep 2017 18:25

Board index » e2 » Elizabeth I » Elizabeth I Bölüm Yorumları

[ 13 posts ] 
Author Message

Yönetici

Post Posted: 07 Dec 2006 06:11 
2 bölümden oluşan bir mini seri zaten.Konuşmak isteyen olursa bekleriz :=)

A storm is coming, Frank says; A storm that will swallow the children and I will deliver them from the kingdom of pain. I will deliver the children back the their doorsteps. And send the monsters back to the underground. I'll send them back to a place where no-one else can see them. Except for me. Because I am Donnie Darko...

Image
I feel something important is happening around me. And it scares me.

Darko
Darko

Post Posted: 07 Dec 2006 10:41 
Ben Cate Blanchet in oynadığı filmi izlemiştim. Çok enteresan bir hayattı. Birazda araştırdığım kadarıyla genel konuyu anlatayım. Başlıkda ses olsun :)
Şimdi efendim Bir Henry diye kral varmış Katalok ingiltereyi demir bir yumrukla yöneten biri. Pek çokda metresi. Karısıda İspanya kralının kardeşi.
Herneyse bu kızıl Henry bir gün genç ve güzel Anne Boyle u seviyor. Aşık oluyor falan. Anne Boyle krala diyorki benle evlenmezsen unut beni. Bizim aptal aşık karısını boşayacak ama ne mümkün. İspanya tam tepesinde o da bir yana katolikler asla boşanamıyor. Vatikanda bu işe karşı. Bu bizim akıllıda zorla tü ingiltere nin dinini değiştirip protestan yapıyor. Karısınıda boşuyor. Ardından Anne Boyle ile evleniyor.
Neyse sevgili Anne çapkın bir kralla evlenmenin mükafatını görüyıor. Gene krala bir erkek çocuk veremiyor ve doğan kız çocuk kim bilin bakalım evet cevap Elizabeth. Neyse Henry zamanla ki bu zaman çok kısa bir kaç yıl. Zamanla Anne Boyle uda boynuzluyor. Başka bir kadın için Anne ı boşamak istiyor ama Anne dişli çıkıyor. Adamda ondan kurtulmak için kadına danışmanları vasıtasıyla iftira atıp kadıncağızın kellesini uçuruyor. Evet bir aşkın sonuda böyle geliyor.
Şimdi bu kızıl kral Henry nin Elizabeth den başka şu eski boşadığı karısından bir kızı daha var. Ama sevgili Anne Boyle zamanında akıllılık edip kızı için Henry i kandırıyor ve taht varisi olarak Elizabeth i seçtiriyor. Henry Elizabeth i gözden ırak bir şatoda büyütüyor ve kızı asla görmüyor. Haliyle Elizabeth de böyle bir anne baba çocuğu olarak azık egzantirik. Bu arada zengin ve nufüz sahibi insanların deliliklerine egzantiriklik, fakir insanlarınkine ise düpedüz delilik denir ek bir bilgi vereyim bende :))
Efendim sonra Henry de herkes gibi bir gün ölüyor. Halk sefil, savaşlarda bitap düşmüş falan. Kimsede sevmiyor onu. Ama bu Henry nin çapkınlıktan başka bir sorunu daha var. Bir sürü g.meşru çocuğu var ama tahta varis bir oğlu yok.
Herneyse bir takım dükler Elizabeth den taraf oluyor o da kızkardeşi hani şu İspanyol annenin kızı olan Mary ile İskoçlarlar alakalı bir yerde mi neyse savaş yapıyor ve tahta çıkıyor: Bu arada Blody Mary diye bir açki varya o içki buradan geliyormuş zira bu Mary egzantiriklik noktasını geçip biraz sadizme doğru kanmış. Yönetim ilkesi halkı kan banyosunda yüzdürmekmiş.
Kardeşi Elizabeth de halka zaten demokrasi vadetmemiş. İngiltere tarihine adını yazdıran bu kadının özelliği savaşları bitirip ticaret hayatında ciddi paralar kazanması. Hani İngilizlerin sömürgeleri varya bu işi icat eden kadın bu. Sefil ingilizleri zengin ve snob ingilizlere çeviren kadın bu olduğu için onların tarihindeki yeri apayrı.
Neyse pek sevgili Elizabeth de aşkın pençesine düşmüş. Amma velakin sevdiği adam şimdi mevzuyu unuttum herneyse ona kalleşlik etmiş. Tüm saray Elizabeth i evlensin diye baskı yapar ve saraya bir veliaht getir derken bu kızcağız feminizm babasını yapmış ve ben kariyer yapıcam üstelikde ne evlenmesi her haltı yerim sıkıyorsa bana kaşı gelin diyip bu kontu kendine metres almış. Radikal kadınmış vesselam.
Aklımda kalanlar böyle bir şey işte :lol:

Moderatör

Post Posted: 07 Dec 2006 11:16 
izlemeyi düşünmüyorum açıkçası size iyi seyirler :)

Image

Darko
Darko

Post Posted: 08 Dec 2006 21:26 
ben izlemek istiyorum kesinlikle ,çok merak ettim =))).....jeremy irons ı da çok seviyorum zaten...iyi ne güzel 2 bölümcükmüş de ......

Üye
Üye

Post Posted: 09 Dec 2006 18:43 
2 bölümmüymüş :o , tanıtımı seyrederken bi sahne baya etkileyiciydi, o sahne yüzünden seyrediyim :roll:

Yönetici

Post Posted: 19 Dec 2006 22:42 
22:20'de ekran başına arkadaşlar...

A storm is coming, Frank says; A storm that will swallow the children and I will deliver them from the kingdom of pain. I will deliver the children back the their doorsteps. And send the monsters back to the underground. I'll send them back to a place where no-one else can see them. Except for me. Because I am Donnie Darko...

Image

Darko
Darko

Post Posted: 20 Dec 2006 13:54 
ImageImageImageImage

ImageImageImage

Kesinlikle çok güzeldi beklediğimden çok çok daha güzel jeremy irons harikaydı ah ah ama aşkına tabiki kavuşamadı meğer zamanında evlenebilirlermiş kraliçeyle ama kraliçe istememiş.herkes kraliçeye baskı yapıyor evlenmesi için ve fransız bir kontun ismi geçiyor evlenmesi için robert ise onunla evlenmesini istemiyor robert jeremy irons oluyor bu arada nese sonunda kraliçe görüşmeyi kabul ediyor ama önce soruyor heyetindekilere kont nasıl biri diye onlarda karakterini anlatıyorlar kraliçe diyor ki yani görünüşü nasıl çirkin mi güzel mi ne güzelmiş ne de çirkin .nese kontun sandalı geliyor bir sürü millet iniyor ama kont yok ha bir de ingilizler protestan fransız kontu ise katolik .gelen milletle birlikte sandal gezisine çıkıyor kontun yardımcısı diyor ki kont burada ama gizlendi kraliçe kalkıyor herkese tek tek soruyor siz misiniz diye sonra sakallı tuhaf görünüşlü bir adam kalkıyor kont benim diyor meğer sakalı takmaymış çıkarıyor ve baya yakışıklı bir adam çıkıyor 8) kraliçe baya hoşlanıyor adamdan tabi robert kıskançlıktan çatlıyor :evil: .ne yani diyor hepimiz katolik mi olucaz :? kraliçe kabul ediyor evlenmeyi ama heyhat halk istemiyor kontu hem fransız hem de katolik diye :cry: bir ayrılışları var kraliçe duygularını göstermiyor tabi konta bir mektup yazmış kont onu okurken
-seviyorum ama nefret ediyor görünmeme lazım yas içindeyim ama göstermem lazım...ingiltere kraliçeniz tamamen sizindir :cry: robert ın odasındayken kraliçe atalarınızın resimlerinin odanızda bu şekilde durması ne güzel ama çoğu hayin çıkmıştı diyince robert evet ama sadece büyükbabam ve babam ondan sonra hayinlik bitti dedikten sonra bir kadın geldi kraliçe kadına sana evlenme teklifi gelmiyor mu diyip :
-robert bu kadının sen de gözü var diyip çıktı meğer haklıymış aralarında birşeyler varmış fransız kontunun yardımcısı robert e kraliçe tam çıkarken
-eşiniz nasıl bir de çocuğunuz olacakmış demez mi kraliçe duyunca dellendi de robert ı kovdu sakın bir daha karşıma çıkma saraya da gelme deyip onu kovdu fransız kontun yardımcısı robert işi bozmasın diye kraliçeyle aralarını bozdu bunlar tabi kont gitmeden önceydi..kraliçenin kuzeni onu öldürtmeye kalktı krliçe onu vazgeçirmeye çalıştı aradan 7 sene geçti kraliçe robert ı saraya davet etmelerini istedi o da geldi barıştılar robert ın oğlu olmuş ve ölmüş :cry: hala saklıyormuş eşyalarını kraliçenin kuzenin entrikaları ortaya çıktı ve mahkemeye çıktı robert da onu öldürtmelisin dedi kraliçe kabul etmek istemedi am imzaladı.idam sahnesi ise korkunçtu bir seferde baltayla başı kesilmedi ve balta bir kere daha indi robert kraliçeye önce söyleyemedi sonra yanına gidip anlatmak zorunda kaldı kraliçe de bizim aramızdaki ne dedi dostluğun ömrü aşktan daha uzundur dost kalalım dedi robert da kalbul etti naapsın zavallı.bu arada robert ın üvey oğlu da baya büyüyp yakışıklı olmuş .hoolanda ya savaşa gitmişlerdi bir arada ama savaşı kaybettiler ispanyollarla savaş başladı kraliçe de savaş alanına gidip askerlere moral verdi ve savaşı kazandıklarını gösteren gemi geldi ama robert yerde yatıyordu :cry: bundan önce robert kraliçeye sende bir kralın kalbi ve cesareti var demişri canım benim :cry: .robert ölüm döşeğindeydi bir yanında kraliçe bir yaında üvey oğlu vardı kraliçeye aramızdaki ne dedi ona bess diye hitap ediyor bu arada o da aşk dedi robert da
-her zaman ve sonsuza kadar :cry: sonra kraliçeye sizi birbirinize emanet ediyorum diyip ellerini birleştirdi sonra da öldü :cry: kraliçe de ağlamaya devam etti burada da bitti ..haftayı sabırsızlıkla bekliyicam :!:

Last edited by juliet on 21 Dec 2006 00:16, edited 1 time in total.

Darko
Darko

Post Posted: 20 Dec 2006 14:23 
juliet cim bir şeyi düzeltmeliyim. Kraliçe, Kont Robert la evlenemiyor çünkü Kont Kraliyet soyundan bir prens değil. Halbuki Fransa dan gelen kişi bir Prens. O yüzden onunla evlenmesi lazım.. Soylu olmak ve kraliyet soyundan gelmek farklı. Kraliçe ancak kraliyet soyundan biriyle evlenmeliymiş. Yani o zamanlar öyleymiş :)

Darko
Darko

Post Posted: 20 Dec 2006 14:28 
kraliçe ,elizabeth olmadan önceyi kastediyor sanırım robert .o zamanlar şartlar bizden yanaydı demişti ama sen bana git dedin eşini başka yerde ara tabi kraliçe olduktan sonra da artık imkansız oldu

Üye
Üye

Post Posted: 27 Dec 2006 01:11 
geçen hafta izleyememiştim ,bugünkü bölümü izledim,tek kelimeyle muhteşem ,çok hoşuma gitti ,tekrarı falan varmıdır acaba?vardır umarım.

Yönetici

Post Posted: 30 Jan 2007 01:44 
Aldığı onca ödül sonrasında Elizabeth daha bir karizma geliyor Cnbc-e ekranlarına :=)) Benim gibi kaçıranlardansanız Şubat'ta tekrarı verilecek.

Image

Yönetici

Post Posted: 15 Feb 2007 09:20 
Bugün 22:00'da ilk bölümün tekrarı veriliyor,kaçıranlara duyurulur.

Image

Üye
Üye

Post Posted: 15 Feb 2007 09:59 
Kaçırmamaya çalışacağım en önemli dizilerden bir tanesi...Elizabeth II sanırım diğer izlediğimiz bölüme göre daha sofistike hale gelmiş olacaktır...Haydi Hayırlısı :wink: :lol:

[ 13 posts ] 

Jump to: