Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

It is currently 21 Sep 2017 00:58

Board index » Sinema » Geçmiş Zaman Olur ki » Gösterimden Kalkan Filmler

[ 43 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3
Author Message

Moderatör

Post Posted: 07 Sep 2006 10:23 
Şöyle bir şey var: The League Of Extraordinary Gentlemen (ki bu da bir Alan Moore eseridir) filminin çıktığı zamanlarda kendisiyle yapılan bir röportajdan alıntı:

The League of Extraordinary Gentlemen movie wasn’t well received and even though you don’t see the movies based on your work, did that affect you at all?

Alan Moore:
No, I really don’t care about the movies. Less and less as time goes on in fact. My position six months ago was that I didn’t want to see them or have anything to do with the Hollywood process and that was probably when I was at my warmest towards Hollywood. I’m afraid there has been some downturn since then, now I’ve said that I don’t want any of my works filmed again. Those works, which I don’t have any control over, such as this new Constantine that’s coming out, I want my name taken off them and any money that would have gone to me should be distributed amongst the artists. I just don’t want any connection between me and the movie industry at all. I think that it’s a joke quite frankly and it’s not a very intelligent joke. It seems to be a joke for children. Any kind of involvement with Hollywood is a waste of my time and there is no amount of money that can compensate for that. I think the industry is an embarrassment on all sorts of levels but sure there are bad comics, bad books and bad culture so it’s not just films that produce an overwhelming majority of unwatchable rubbish but films that are unwatchable rubbish cost $100 million. That is the budget of an emerging third world nation, which is the point where it goes from being merely tasteless to being kind of evil. If it’s worth reacting towards something then it’s worth overreacting. Don’t expect me to be championing League of Extraordinary Gentlemen 3: The Empire Strikes Back or whatever.

Kalın yazılan kısımları çevirmek gerekirse, ki olayın özünü bence bu cümleler oluşturuyor, hiçbir yapıtının filme çekilmesini istemiyor(Tabi V bu isteğe karşı bir şey). üzerinde hiçbir kontrolü olamayacağı çalışmalar olarak gördüğü uyarlama filmlerle hiç bir şekilde bağlantısı olsun istemiyor ve kendi payına düşen paranın çizerlere gitmesini istiyor. "Hollywood'la uğraşmak bir zaman kaybı ve bu kaybı hiçbir şey maddi olarak karşılayamaz. Holywood endüstrisi bence her açıdan utanç verici, ama tamam kötü çizgi romanlar, kötü kitaplar kötü bir kültür de mevcut; yani izlenemeyecek kadar kötü şeyler üreten sadece filmler değil ama izlenemeyecek kadar kötü filmlerin 100 milyon dolar maliyeti var. Bu gelişmekte olan bir ülkenin bütçesi sayılır ve bu noktada iş zevksizlikten çıkıp zalimliğe doğru kayıyor."

Darko
Darko

Post Posted: 08 Sep 2006 01:31 
Yani Alan Moore'a Sin City'de sorsanız berbat diyecekti.... :wink:

UZAYIN SONSUZLUĞUNDA KAYIP GİDEN BİR KIVILCIM BİLE DEĞİLİM
AMA BİR KIVILCIM BİLE ÖĞRENMEK ARZUSUYLA YANIP TUTUŞABİLİR
EVRENİN NEREDE SON BULDUĞUNU ÖĞRENMEK İSTİYORUM
MÜKEMMEL SIR ANAHTARSIZ KİLİT OLMAZ
İÇİMİ KEMİREN GÖĞSÜMÜ ATEŞ GİBİ YAKAN KUŞKULARI YENMELİYİM
KOZMİK GÜCÜMÜ KULLANARAK KARANLIKLAR ÜSTÜNDEKİ ÖRTÜYÜ KALDIRACAĞIM
KİMSENİN GÖRMEDİĞİ BİLMEDİĞİ YERLERE GİDECEĞİM
ÖLÜM BİLE YOLUMU ENGELLESE
DÖNMEYECEĞİM !

Moderatör

Post Posted: 08 Sep 2006 09:38 
Mitra";p="21622 wrote:
Yani Alan Moore'a Sin City'de sorsanız berbat diyecekti.... :wink:

Canım neden öyle bir şey yapsın? Moore'un genel olarak Hollywood'a karşı bir duruşu var, "Neden Sin City filme çekilmiş ki, o parayla dünya için daha faydalı şeyler yapılır" demiyor, adamın genel söylemi bu. İkincisi Frank Miller'la son derece iyi muhabbetleri olduğunu düşünüyorum, bu iki şahıs ne de olsa Batman çizgi romanlarını adeta yeniden yaratmış, bambaşka bir boyut katmıştır. (Batman Begins'in baz aldığı Batman: Year One Frank Miller'ındır. Yeni çekilecek Batman: The Dark Knight'ın baz alacağı söylenen iki Batman serisinden The Killing Joke Alan Moore'undur, The Long Halloween ise Year One'ın açtığı yoldan gider)
Hem bi önceki mesajımda alıntı yaptığım röportajda Alan Moore HBO'dan bir iki dizi izlediğini söylemiş (The Sopranos ve The Wire, ama Sopranos'un sezonlar ilerledikçe hayal kırıklığı yarattığını, Wire'ı ise baya sevdiğini belirtmiş) yani sonuçta Hollywood'dan hazzetmese de, hepimiz gibi eli mahkum bir yerden bir şekilde bulaşmaya. Kendi açısından neyse ki izleyici olarak minimum hasarla atlatıyor diyelim bari :)

Darko
Darko

Post Posted: 09 Sep 2006 08:46 
O zaman çelişmeyecek kendisiyle kardeşim yalan mı???Hollywood'dan nefret ederim ama şu iki diziyide izlerim nasıl bir mantıkdır ki???Alan Moore yapımlarını izlerim kendisini izlemem yalnız.... :no:

UZAYIN SONSUZLUĞUNDA KAYIP GİDEN BİR KIVILCIM BİLE DEĞİLİM
AMA BİR KIVILCIM BİLE ÖĞRENMEK ARZUSUYLA YANIP TUTUŞABİLİR
EVRENİN NEREDE SON BULDUĞUNU ÖĞRENMEK İSTİYORUM
MÜKEMMEL SIR ANAHTARSIZ KİLİT OLMAZ
İÇİMİ KEMİREN GÖĞSÜMÜ ATEŞ GİBİ YAKAN KUŞKULARI YENMELİYİM
KOZMİK GÜCÜMÜ KULLANARAK KARANLIKLAR ÜSTÜNDEKİ ÖRTÜYÜ KALDIRACAĞIM
KİMSENİN GÖRMEDİĞİ BİLMEDİĞİ YERLERE GİDECEĞİM
ÖLÜM BİLE YOLUMU ENGELLESE
DÖNMEYECEĞİM !

Üye
Üye

Post Posted: 26 Jan 2007 14:19 
Image Image Image
Image Image Image
Image Image Image
Image Image Image

Image Image Image Image
Image Image Image Image
Image Image Image Image
Image Image Image
Image Image Image
Image Image Image
Image Image Image

Image Image Image Image
Image Image Image Image
Image Image Image Image

Darko
Darko

Post Posted: 26 Jan 2007 14:33 
ooo süpersin padme. 2 gündür bakıyorumda harika şeyler bulup ekliyorsun eline sağlık.

Üye
Üye

Post Posted: 26 Jan 2007 15:03 
rica ederim..:)

ImageImageImage ImageImageImage

ImageImageImage ImageImageImage

ImageImageImage

ImageImageImage

ImageImageImage

ImageImageImage

ImageImageImage

ImageImageImage

ImageImageImage

ImageImageImage

Darko
Darko

Post Posted: 26 Jan 2007 18:12 
padme seni bizim eve alalım :) harika avatarlar bunlar peki bu kullandığından başka imzalarda var mı :lol: gerçi ben House dan vazgeçemem ama çok güzel şeyler bulmuşsun :)

Darko
Darko

Post Posted: 06 Aug 2007 16:51 
Code:
http://rapidshare.com/files/16080439/2006.V.For.Vendetta.rar

[quote]
1.Remember Remember (6:42)
2.Cry Me A River - Julie London (2:48)
3."...Governments Should Be Afraid Of Their People..." (3:11)
4.Evey's Story (2:49)
5.Lust At The Abbey (3:17)
6.The Red Diary (7:34)
7.Valerie (8:48)
8.Evey Reborn (3:50)
9.I Found A Reason - Cat Power (2:02)
10.England Prevails (5:44)
11.The Dominoes Fall (5:28)
12.Bird Gerhl - Antony And The Johnsons (3:17)
13.Knives And Bullets (And Cannons Too) (7:35)

Darker
Darker

Post Posted: 06 Aug 2007 23:53 
Filmi dün akşam izledim .Dublajlıydı benim izlediğim ve onu daha çok beğendim açıkçası.Daha sonra youtube dan orijinal sesine baktığımda pek etkileyici gelmedi bana :? , ilk defa dublaj beğendim :) .

Bir aşırı etkilenme sürecindeyim galiba ama bana çok dokundu V nin ölmesi :cry: , garip garip bakışlar çektim üzerime.

Üye
Üye

Post Posted: 28 Aug 2007 18:09 
Image Image Image Image
Image Image Image Image
Image Image

resimleri hallettiğime göre film hakkındaki görüşlerimi söyleye bilirim...ben bu filden sonra hissettiğim şeyleri ne sözlerle nede sözcüklerle sınırlaya bilirim..!!..hayatımda gördüğüm en güzel filmlerden birisiydi..gözlerimi kırpmadan izledim şuanda tüm sahhneleri tek tek aklımda.parlomento binasınada yazık oldu canım(film açısından iyi oldu o ayrı...) :wink: şaka maka bir yana gerçekten çoo..ook iyi bir filmdi

Üye
Üye

Post Posted: 12 Apr 2008 19:05 
ben orjinal sesiyle izlemiştim filmi, ve kendisi benm favori filmlernden... süper bi filmdi hiç unutamıycam...

Üye
Üye

Post Posted: 21 Jul 2010 05:36 
Benim icin Dark Knight (Heath Ledger) bir, V iki..

Söylenecek cok sey var belki ama baska degil muhtesem dil kombinasyonuyla hayran olunasi bir film..

[ 43 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3

Jump to: