Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

It is currently 24 Sep 2017 17:01

Board index » Diğer » Diziler » Çizgi Diziler


   [ 9 posts ] 
Author Message

Darko
Darko
User avatar

Joined: 30 Jan 2006 04:54
Posts: 1031
Location: Gondor

Post Posted: 13 Mar 2008 14:23 
Top  
başlık açmak için biraz geç kaldım sanırım :blush: ama bir süredir internete giremiyordum..sailor moon dan sonra belki de aynı derecede beğendiğim muhteşem bir anime..salı günleri mtv de yayınlanıyor..tek kötü tarafı sadece 13 bölümcük olması :cry: ...

konusuna gelince kısa bir özetle ingiltere de Hellsing adlı vampirlerle savaşan bir örgütü anlatıyor bu örgütün çok güçlü bir silahı var ..kendisi bir vampir olsa da insan efendisine sadakatle bağlı olan Alucard adında bir vampir....bilenler bilir kendisini 8) .

eğer ilk bölümlerini hiç izlemediyseniz youtube dan ve mtv nin sitesinden izleyebilir arada ki açığı kapatabilirsiniz emin olun buna değer.. :D

"HELLSING"

Avrupa'da vampirlere karşı verilen savaşta en önde savaşan kurum olan Hellsing Organizasyonu uzun yıllardır hizmet veren bir aile kurumudur.

Vampir Alucard ise Integral Hellsing tarafından yakalanmış ve Hellsing Enstitüsünde uzun zaman zindana kapatılmıştır. Enstitünün başında olan Sir Integral Hellsing’in babasının ölümünden sonra amcası başa geçmek ve kuruluşa sahip olmak arzusuyla onu öldürmeye çalışırken, Alucard’ın hücresine sıkışan Integral, Alucard’a kendi kanından vermiş ve onu yeniden canlandırmıştır.. Bu sayede Alucard, Integral’in koruyucusu olmuş ve koşulsuz hizmetine girmiştir..

Kurumun gizli silahı Alucard, son görevde bir köyü neredeyse tamamen zombi haline getiren ve onların kanıyla beslenen bir vampire karşı savaşmaya giderler. Aynı köye bir süre önce gönderilen polis güçleri saldırıya uğramış ve içlerinden sadece acemi polis memuru Seras Victoria sağ kalmıştır. Ancak dövüş sırasında yaralanan Seras’a ölmek üzere olduğunu söyleyen Alucard, ona iki seçenek sunar: Ya orada ölecektir, ya da Alucard'ın kanını içerek yeniden doğacaktır. Seras ikinci şıkkı seçer. Araştırmaları esnasında ise yepyeni bir vampir türü ile karşılaşırlar. Bu tür doğuştan ya da bir vampir ısırığı ile değil yapay yollarla oluşmaktadır.

Hellsing’de İngiltere’yi tehdit eden vampirlere, zombilere, kurtadamlara ve olağanüstü güçlere sahip düşmanlara karşı koyan Hellsing isimli bir organizasyonu anlatıyor. Hellsing ekibi, yaratıklara karşı kendi silahlarını kullanıyor. Hellsing ekibinin ölümsüz olan üyesi Jackal, olağanüstü güçlerini kullanarak masum insanları dünyayı tehdit eden zombilerden ve vampirlerden korumak için vargücüyle savaşıyor. Ona yardım edecek kişi ise polis memuru Seras oluyor. Her yeni bölümde yepyeni bir heyecanla karşılaşacağınız Hellsing, MTV Türkiye’de heyecanınızı arttıracak.

HELLSING – ÖLÜ BÖLGE (6.BÖLÜM DEAD ZONE)
Jan ve Luke Walentine, Hellsing organizasyonu karargahına olan saldırılarına devam etmektedirler. Walter, Seras ve Alucard ise onlar karşı savaşırlarken gerekli hazırlığı yapmış bulunmaktadırlar ve kendi planlarını uygularlar. Seras önce Jan ve gülyabani topluluğuna saldıracak, Alucard ise arka planda bekleyip luke ile daha sonra karşı karşıya gelecektir. Bu sırada karargahın üçüncü katında bu saldırının arkasındaki asıl kişilerin kim olduğu hakkında önemli bir toplantı yapılmaktadır. Integra Hellsing olayın göründüğünden daha karmaşık ve zor olduğunu farkedecektir.

HELLSING – DÜELLO (7. BÖLÜM)
Hellsing organizasyonu bir gün önce başlarına gelen saldırının kayıplarını toparlamaya çalışırken, ıntegra Hellsing, intikam alma zamanının geldiğine karar verir. Bu saldırının sorumlularını bulması ve onları yok etmesi için Seras Victoria ve birliği görevlendirilir. Bu sırada Integra, Vatikan’dan gelen beklenmedik bir misafir tarafından ziyaret edilir. Alucard, Paladin Alexander Anderson ile yapacağı düello için ümit içinde beklemektedir.

CANİ YUVASI (8. BÖLÜM)Çin’deki bir fabrikaya yapılan son baskında binanın içindeki bütün kanıtların yok edilmesi sonucunda, Integra Hellsıng yapay vampirler üreten bilgisayar çiplerini yaymakla sorumlu olan kişileri bulmak için kendi organizasyonun gücünü sağlamlaştırır. O sırada Seras Vıctorıa ve bir mı -5 ajanı olayı dikkate alarak, bazı bilgiler almak için öne geçerler.

KIRMIZI GÜL SARHOŞLUĞU (9.BÖLÜM) : Eski bir kaleye yapılan baskının ortasında, Hellsıng organızasyonuna, S.A.S tarafından geri çekilme ve bu işi kendilerine bırakılması emri verilir. Seras Victoria ise kalenin dışından beklenmedik bir işareti farkeder, ancak kendi hislerin arkasındaki nedeni araştırmak için zamanı yoktur. Herkes Hellsing karargahına geri döndüğünde, Integra Hellsing’i beklenmedik bir ziyaretçi yani kardeşi Laura beklemektedir. Bazı açıklanamayan durumların başlaması ile Seras nelerin olup bittiğini merak etmeye başlar.

CANAVAR EFENDİSİ (10.BÖLÜM) : Gülyabani olmayı engellemek için kendi boğazını kesmeye çalışan Integra Hellsing’in hayatını kurtarmak için acil bir ameliyata girer. Ameliyat devam ederken Integra bilinçaltında Alucard ile nasıl tanıştığı ve Hellsing organizasyonunun başına nasıl geçtiğiyle ilgili hakkında düşüncelere dalar.

mtv türkiye sitesinden alınmıştır

_________________
Image

   

Darko
Darko
User avatar

Joined: 30 Jan 2006 04:54
Posts: 1031
Location: Gondor

Post Posted: 05 Apr 2008 12:41 
Top  
sonunda bitti ne bitişti ama..hellsing teşkilatı yuvarlak masa tarafından mahvedildi ikinci defadır tüm birliklerini kaybettiler.üstelik bir de sanki kraliçeyi öldürmek istemişler gibi göründüler.alucard yoksa öldü mü diye tırnaklarımızı yerkene integra nın verdiği izinle öbür taraftan geri döndü... :D ..kötü vampirle tam istediği gibi eğlenceli bir savaştan sonra onu öldürdü ve ölmeden önce ona aslında kim olduğunu gösterdi...meğer bizim alucard dracula imiş...vay vay vay..zaten ismini tersten okuyunca dracula çıkıyor 8) ..integra yı londra kulesine kapatmışlar vatana ihanetten .alucard yanında bitiverdi tabi...
-emirleriniz efendim...
integra da manalı manalı sırıttı...
-bu seçim size ait....

şimdi gel burdan yak..victoria ya benimle gelmek ister misin diye sormuştu o da evet demişti alucard da bu senin seçimin polis kız demiş onu vampir yapmıştı..daha önceki bölümlerde de alucard integra ya hiç onu vampir yapmasını isteyip istemeyi düşünmüş mü diye sormuştu..şimdi alucard integra yı vampir mi yapacak... :? keşke sadece 13 bölüm olmasay dı....inşallah mtv de OVA versiyonunu da verir... :)

_________________
Image

   

Üye
Üye
User avatar

Joined: 30 Mar 2008 18:30
Posts: 55

Post Posted: 05 Apr 2008 15:07 
Top  
Greçekten de güze br anime ve benim favorilermden... mtv de yayınlandığını bilmiyordum ben internetten seyrediyordum. paylaşım için çok teşekkürler...

   

Yönetici
User avatar

Joined: 25 Jan 2006 04:18
Posts: 5731
Location: Neverland

Post Posted: 06 Apr 2008 13:39 
Top  
Madem 13 bölüm ve madem juliet ablam da bu kadar sevip imzayla avatar yapmış hemencik indirip izliyorum, sonra geliyorum bekleyiniz. :=))

_________________
A storm is coming, Frank says; A storm that will swallow the children and I will deliver them from the kingdom of pain. I will deliver the children back the their doorsteps. And send the monsters back to the underground. I'll send them back to a place where no-one else can see them. Except for me. Because I am Donnie Darko...

Image
I feel something important is happening around me. And it scares me.

   

Darko
Darko
User avatar

Joined: 30 Jan 2006 04:54
Posts: 1031
Location: Gondor

Post Posted: 06 Apr 2008 14:47 
Top  
beklerim nazo :D ..eminim çok beğeneceksin..Alucard bir tanem nar tanem nur tanem :blush: ..en çok onun sayesinde beğendim zaten hellsing i :D

bu arada bölüm biterken çalan şarkı çok güzel ...indirmek istersen ..upload ettim...

http://rapidshare.com/files/105294003/H ... g.mp3.html


:!: yeni haber:mtv türkiye yaz döneminde olduğumuz için basilisk ten sonra yeni bir anime yerine 8) hellsing 8) i yeniden yayınlayacak kaçıranlara ve yeniden izlemek isteyenlere duyurulur :)

bir kaç tane duvar kağıdı :) :ImageImageImageImage
ImageImageImage

_________________
Image

   

Üye
Üye
User avatar

Joined: 07 Jun 2010 09:12
Posts: 3
Location: Tv başı
Age: 23

Post Posted: 07 Jun 2010 11:27 
Top  
Mtv ilk başlarda Basilisk ve Hellsing yayınlayarak beni mest etmişti, sonra yayınlanan dizilerin adını bilmiyorum -ki takip etmemiştimde- onlarda ortalamaydı bana göre. Ama daha sonra cıcığını çıkardılar işin, o bittikten sonra tekrar diğerini yayınlayıp, kendi çaplarında bir şeyler yapıp bıktırdılar beni, bir noktadan sonra kusasım gelmişti... :|
Hellsing apayrı bir şey.. 8) Delire delire izlemiştim sanırım bunu. Unuttum ama baya bir sahnesini, tekrar izlesem iyi olur :P Bide bunların OVA'ları var sanırım, arkadaşlar konuşuyordu, ama hala izleyemedim. Yanılmıyorsam 7 OVA falan varmış. Bu yaz onlarıda izlerim artık :P

_________________
Don't say: "We have come now to the end"
White shores are calling
You and I will meet again

And you'll be here in my arms
Just sleeping

   

Moderatör
User avatar

Joined: 30 Jan 2006 05:21
Posts: 5725
Location: 36 53' 21''W 30 41'10''E

Post Posted: 08 Jun 2010 14:08 
Top  
valla hep izleyesim vardırda hiç oturup izleyemedim :|

_________________
Whatever doesn't kill me...Had better start running

Image

   

Darker
Darker
User avatar

Joined: 06 Feb 2008 15:15
Posts: 623

Post Posted: 10 Jun 2010 01:53 
Top  
Hellsing Ultimate diye bir OVA'sı var, en son çıkan OVA o da, hala devam ediyor sanırım. Keşke Mtv suyunu çıkarmasaydı Hellsing'in; güzel seriydi hani.
OVA'lar şöyle:
Bu ilk çıkan OVA: http://myanimelist.net/anime/6904/Hells ... for_Freaks
Bu en son çıkan ve hala yayınlanmaya devam eden OVA: http://myanimelist.net/anime/777/Hellsing_Ultimate
Bu da Special bölüm: http://myanimelist.net/anime/7728/Hells ... f_Darkness

Öbür yandan Mtv Last Exile verdi; berbattı. Basilisk iyi seriydi; suyunu çıkardılar. İyi iş yapalım derken yüzlerine gözlerine bulaştırdılar v_v

   

Darko
Darko
User avatar

Joined: 30 Jan 2006 04:54
Posts: 1031
Location: Gondor

Post Posted: 07 Sep 2011 21:47 
Top  
Mtv Türkiye nin yerine yayına başlayan animex kanalında tekrarı verilmeye başlandı saat akşam 9 dan sonra takip ederseniz rastlarsınız izlemek isteyenlere duyurulur :)

_________________
Image

   
Display posts from previous:  Sort by  
   [ 9 posts ] 

Jump to:  


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

 

Tum zamanlar GMT +2