İçeriğe geç

CNBC-e 9 Yaşında

CNBC-e

Bugün ekonomi ekranını izlerken SON BASKI’da kanalın 9. yılı kutlandı.  Evet arkadaşlar 16 Ekim 2000’den bugüne tam 9 yıl geçmiş. ;-) İlk yıllarını aradığımız şu zamanlarda daha nice 9 yıllara diyor ve cnbce.org ailesi olarak canı gönülden kutluyoruz.

Alkış “şakşakşakşak” :grin:

[spoiler show=”CNBC-e Hakkında (Wikipedia)” hide=”Gizle”]
CNBC-e, yayınlarını gündüz ve akşam kuşağı olarak ikiye ayırmaktadır. Gündüz kuşağında yayın formatını CNBC Amerika’dan alan CNBC-e, iş dünyasının bilgi ihtiyacını karşılayan içeriğini uzman kadrosu ve deneyimli muhabirleri ile oluştururmaktadır. Ekonomi ve piyasa bilgilerine gerçek zamanlı ulaşma olanağı sağlayan CNBC-e, ekonomi dünyasına yön veren profesyonelleri ve bireysel yatırımcıları hedeflemektedir.

CNBC-e akşam kuşağında bambaşka bir kimliğe bürünerek bir eğlence kanalı oluyor. NBC, ABC, HBO, WB, MGM, Paramount, Buena Vista, Sony Columbia, FOX gibi dünya devleri ile işbirliği yaparak dünyada izlenme rekorları kıran ödüllü dizileri ve dünyaca ünlü yönetmenlerin filmlerini orijinal dilde, alt yazılı ekrana getirmektedir.

Farklı yayın formatı ile Türkiye’de ulusal kanallar ile rekabet eden CNBC-e’ye yayın hayatı boyunca, özellikle üniversiteler tarafından ödüller almıştır.[/spoiler]

[spoiler show=”9 Yıl Önce CNBC-e (Video) “]

[flv]http://video.ntvmsnbc.com/210232011222198017028199073252089022156213030166.flv[/flv][/spoiler]

7 Yorum

 1. ExtremE ExtremE

  Kanalla büyüdüm resmen :-P ahhhhhh ahh

 2. nazo82 nazo82

  CNBC-e ilk açıldığında ben daha yeni reşit olmuştum. Ben de kanalla kartlaştım resmen diyebilirim o zaman. :=))

 3. liveon liveon

  9 yıl geçmiş mi? Yaşlandım :cry:

 4. hottie hottie

  bana daha fazla olmuş gibi geliyor :D  nerde o buffy birinci sezon günleri ne heyecanla beklerdik o zaman internettende izlemezdik dizileri tv de izlenirdi dizi dediğin hoş hala ben cnbce’den izliyorum dizileri =) 8)

 5. ExtremE ExtremE

  O zaman şu anki rezil internet olsaydı canına okurdum kesin :mrgreen:   Gene indirir izlerdim :lol: Valla kıskanıyorum CNBC-e’den dizi izleyenleri : ))

 6. deniz deniz

  ER ile başlamıştım takip etmeye.  4-5 yılık birlikteliğimiz olmuştur sanırım. :wink:  Yayınlanan her diziyi izlediğim zamanlar aklıma geliyor ama gerçekten izlenebilecek potansiyeli olan kült dizilerdi. Frasier, Seinfeld başta olmak üzere. Hele olağan üstü pazar günleri ayrı güzeldi. Aklıma gelenlerden; The X-Files,24,The 4400i Buffy,Angel…  :cry:  Üniversiteden sonra şu sıkıcı tek düze hayatıma eskisi gibi tuz, biber olmasını isterdim. :roll: :wink:

 7. ilker atay ilker atay

  :lol:  O kadar geçtimi ya vay vay vayy.   Benim bu kanalla tanışma hikayem çok inginçtir ve kanal E zamanına kadar gider.  Gece 2-3 gibi eve geldikten sonra açtım TV’i, uzandım koltuğa kanal kanal gezerken kanal E denk gelmiş bende hafif kestirme pozisyonunda gözler yarı kapalı. Tam uykuya dalacak iken o tını duymamla ayağa kalkmam bir olmuştur. John Mclaughlin, Al Di Meola ve Paco De Lucia‘nın SF triosu. 8-O Hafif şoktan sonra direk arkadaşı aramıştım(klasik gitar hayatımızdı o vakitler :)  ekrandakilerde klasik gitarın tanrıları denebilecek herifler. Durum böyle olunca tepkide aşırıya kaçabiliyor sonuçta sonuçta.) :) . Oturdum  konseri izledim gece gece mis gibi.  Ertesi gün büyük bi iştahla açtım kanalın yerinde yeller esiyor kanala nazar ettik,  uçtu lan demeye kalmadı  anladık sonra:-P
  Halbuki KANAL-E  CNBC-e olmuş.  :wink:

Bir Cevap Yazın